ارسال سفارشات فروشگاه دیجی خانه

ارسال اکسپرس تهران:

* در حال حاضر ارسال اکسپرس فقط در شهر تهران امکان پذیر می‌باشد.
* چنانچه سفارش قبل از ساعت 10 صبح ثبت شود، ارسال سفارش در شیفت توزیع 12 ظهر تا 16 عصر همان روز انجام می‌گیرد.
* چنانچه سفارش قبل از ساعت 15 عصر ثبت شود، ارسال سفارش در شیفت توزیع 17 الی 21 عصر همان روز انجام می‌شود. در صورتی که خارج از بازه‌های تعریف شده، ثبت سفارش نمایید، ارسال سفارش شما روز کاری بعد انجام خواهد شد.
* بدیهی است قوانین ارسال اکسپرس تهران برای روزهای غیرتعطیل قابل اجرا است.
* برای روزهای پنج شنبه فقط شیفت توزیع صبح قابل اجرا است.
* قابل ذکر است انتخاب ارسال اکسپرس تهران از شهرهای دیگر منجر به کنسلی سفارش شده و بازگشت وجه سفارش طی 24 ساعت انجام می‌گردد.

* در روش ارسال اکسپرس، هزینه ارسال، زمان ثبت سفارش توسط خریدار پرداخت شده و هنگام تحویل نیازی به پرداخت هزینه مجدد نیست.

نحوه تحویل گرفتن سفارش

* نیاز است هنگام دریافت سفارش خود از مامورین ارسال، کارت شناسایی معتبر ارائه دهید. کارت شناسایی حتما می بایست متعلق به خریدار یا شخص تحویل گیرنده باشد.

* همکاران ما اجازه ورود به ساختمان را ندارند و موظف هستند کالا را در ورودی اصلی ساختمان تحویل دهند.

* قابل ذکر است تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان پذیر نبوده و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.

* در روش ارسال اکسپرس، کد پیگیری دریافتی از طریق پیامک را باید به صورت صحیح به پیک اعلام فرمایید در غیر اینصورت کالای خریداری شده عودت داده می‌شود و بعد از هماهنگی مجدد و پرداخت هزینه ارسال مجدد، کالا ارسال خواهد شد.

ارسال پست:

* سفارشات پست پیشتاز 24 ساعت کاری پس از ثبت سفارش به اداره پست تحویل می‌شود و زمان تحویل کالا به مشتریان، به اداره پست در شهرهای مختلف بستگی دارد. ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که در بسیاری مواقع، ارسال سفارشات زودتر از موعد مقرر انجام شده و به دست مشتریان عزیز رسیده است و تمام تلاش دیجی خانه نیز بر همین امر استوار است.
در روش ارسال پستی، هزینه ارسال، زمان ثبت سفارش توسط خریدار پرداخت شده و هنگام تحویل نیازی به پرداخت هزینه مجدد نیست.

ارسال تیپاکس:

* سفارشات ثبت شده تا قبل از ساعت 15:00 در همان روز و سفارش‌های ثبت شده بعد از این ساعت، در اولین روز کاری بعد، تحویل تیپاکس می‌شوند و زمان تحویل کالا به مشتریان، به اداره تیپاکس شهرهای مختلف بستگی دارد.
در روزهای پنج شنبه، سفارشات ثبت شده تا ساعت 11 امکان ارسال توسط تیپاکس در همان روز را دارند.

ارسال تیپاکس به شهرهای قشم، کیش، چابهار، عسلویه، سوران، قائن، سهرورد، لردگان، انبارالوم، تایباد، کلیبر و آشخانه امکانپذیر نمی باشد. خواهشمند است مشتریان عزیز از این شهرها، ارسال تیپاکس را انتخاب ننمایند.

* لازم به ذکر است هزینه ارسال به صورت پس‌کرایه بوده و بر اساس وزن و مسافت، در زمان تحویل سفارش از گیرنده توسط تیپاکس دریافت خواهد شد.

نکات قابل توجه در ارسال کالا:

* با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در شرکت‌های حمل و نقل، ممکن است در پاره‌ای از اوقات تحویل سفارشات توسط شرکت‌های خدمات دهنده با تاخیر انجام شود.

* در روزهای شلوغ مانند جشنواره‌ها و یا روزهای نزدیک سال نو، ممکن است زمان ارسال با روزهای عادی متفاوت بوده و طبق رویه‌های قبلی، صورت نگیرد.

* روزهای تعطیل، شرکت تعطیل بوده و سفارشات فقط به صورت حضوری تحویل خریداران می‌شود و سفارشات ثبت شده در این روزها، طبق زمانبندی ارسال می‌گردد.

* ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که ارسال کالا توسط دیجی خانه طبق زمانبندی اعلام شده انجام می‌شود و زمان تحویل کالا به مشتریان، به اداره توزیع کننده کالا (پست و تیپاکس) در شهرهای مختلف بستگی دارد. لذا زمان دقیق تحویل سفارش برای مشتریان عزیزی که سفارششان با پست یا تیپاکس ارسال می‌شود، وجود ندارد.

* سفارشات فقط از طریق همان روش ارسالی که هنگام ثبت سفارش انتخاب شده است، ارسال می‌شوند. در صورتی که مشتریان تمایل به تغییر روش ارسال داشته باشند، دیجی خانه قادر به بازگشت وجه هزینه ارسال انتخابی نخواهد بود.

* پس از ارسال کالا از طریق پست و تیپاکس کد رهگیری در پنل شما درج می‌شود و می‌توانید با وارد شدن به صفحه پیگیری سفارشات می‌توانید کالای خود را رهگیری کنید و همچنین به طور خودکار به صفحه رهگیری مرسولات پستی یا تیپاکس متصل شوید.

اطلاعیه حمل کالا

* به اطلاع خریداران محترم می‌رساند حمل کالاهای فروشگاه دیجی خانه توسط شرکت پست، تیپاکس و ارسال اکسپرس (ویژه تهران) انجام می‌شود. از مشتریان گرامی خواهشمند است حتماً و حتماً در زمان تحویل کالا در حضور نمایندگان شرکت‌های نامبرده، بسته ارسالی باز شود و پس از کنترل تعداد و مدل و انطباق با فاکتور خرید، رسید تحویل امضاء شود. بدیهی است موارد اعتراضی در زمان حضور نماینده حمل قابل پیگیری است و پس از تحویل کالا و دریافت رسید، مسئولیت به عهده مشتری گرامی است و فروشگاه دیجی خانه مسئول نمی‌باشد.

فروشگاه اینترنتی دیجی خانه هرگونه اعلام آسیب دیدگی بعد از طی 24 ساعت کاری از زمان تحویل و همچنین اعلام آسیب دیدگی بدون صورتجلسه شرکت حمل و نقل کننده را نخواهد پذیرفت.

با تشکر مدیریت فروشگاه دیجی خانه